افزایش نظارت واحد مالی کره جنوبی بر ارز دیجیتال

South Korea's Financial Intelligence

در جلسه‌ای که روز پنج‌شنبه برگزار شد، واحد اطلاعات مالی کره‌ جنوبی (KoFIU) از صنعت کریپتویی کشور خواسته است که تلاش‌های خود را برای جلوگیری از فعالیت‌های غیرمجاز دوباره تقویت کند.

Korea's Financial Intelligence
Korea’s Financial Intelligence

در این جلسه، کمیسر KoFIU، ری یونسو، اعلام کرد که یک “تیم تحلیل استراتژیک” با تمرکز بر کریپتو تشکیل شده است و این تیم به صورت سیستماتیک‌تری به فاش کردن و تحلیل جرایم مرتبط با کریپتو خواهد پرداخت.

اطلاعیه‌ای از کمیسیون خدمات مالی کره‌ جنوبی گفت : این کار به این دلیل انجام می‌شود که KoFIU بتواند “اطلاعات معنی‌دار و ارزشمند‌تر” را به نیروهای انفورماتیک و محققان ارائه دهد.

افزایش ظرفیت تطابق

به علاوه، این سازمان به افراد حاضر در جلسه خود گفته است که این صنعت نیاز به “تقویت ظرفیت تطابق” دارد و اضافه کرد که پاسخ قاطع به فعالیت‌های غیرمجاز لازم است.

پنج شرکت از صنعت کریپتویی کره‌ جنوبی از جمله صرافی‌های کریپتویی محلی Upbit و Bithumb نیز در این جلسه حضور داشتند.

دخالت دادستانی سئول

این واحد مشترک از دفتر دادستانی منطقه جنوبی سئول عمل می‌کند و طبق گفته‌ها، ۳۰ بازجو از نیروهای انفورماتیک و خدمات نظارتی مالی، اداره مالیات ملی و خدمات گمرک کره‌ جنوبی در آن مشغول به کار هستند.

کره‌ جنوبی سابقه‌ی برجسته‌ای در بازار کریپتو داشته است، هم از لحاظ علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران و هم به عنوان محیطی برای شرکت‌های فعال در این حوزه. با این حال، مقامات کشور در زمان‌های اخیر نسبت به این صنعت حساستر  شده‌اند.

نتیجه گیری

حوزه کریپتو برای جلوگیری از دزدی و قانون شکنی در این حوزه نیازمند نظارت است اما ذات غیرقابل کنترل بودن ارز دیجیتال را نمیتوان به سادگی تغییر داد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.