ETF بیت کوین در استرالیا

Australia_first_Bitcoin_ETF_approve

بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) اولین صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین مبتنی بر دارایی را تایید کرد. این صندوق با نام VanEck Bitcoin ETF (VBTC) قرار است از تاریخ ۲۰ ژوئن ۲۰۲۴ معاملات خود را آغاز کند.

مطالعه اخبار حوزه بلاکچین در بلاکچین نیوزپیپر

بورس اوراق بهادار استرالیا اولین ETF بیت کوین را تایید کرد

طبق بیانیه مطبوعاتی شرکت VanEck که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده است، این شرکت، صادرکننده این ETF خواهد بود. این تاییدیه تنها چند ماه پس از مجوز راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین VanEck Bitcoin Trust (HODL) در ایالات متحده در ۱۱ ژانویه ۲۰۲۴ صادر شده است.

مدیر ارشد اجرایی VanEck در منطقه آسیا و اقیانوسیه، آریان نیرون، تاکید کرد که تقاضا برای در دسترس قرار گرفتن بیت‌کوین در استرالیا، به ویژه از طریق یک “ابزار سرمایه‌گذاری تنظیم‌شده، شفاف و آشنا” در حال افزایش است.

نیرون گفت: «ما تشخیص می‌دهیم که بیت‌کوین یک طبقه دارایی نوظهور است که بسیاری از مشاوران و سرمایه‌گذاران می‌خواهند به آن دسترسی داشته باشند.»

پیشنهاد مطالعه : مفهوم توکن‌ها و کاربردهای آنها

در دسترس بودن بیت کوین با ETF

وی افزود: «VBTC همچنین با مدیریت تمام پیچیدگی‌های پس‌زمینه، بیت‌کوین را در دسترس‌تر می‌کند. دیگر نیازی به درک جنبه‌های فنی به دست آوردن، ذخیره و ایمن‌سازی دارایی‌های دیجیتال نیست.»

اگرچه این اولین بار است که یک ETF بیت‌کوین مبتنی بر دارایی توسط ASX تایید می‌شود، اما در دو سال گذشته دو مورد دیگر از راه‌اندازی ETFهای بیت‌کوین در استرالیا وجود داشته است.

Leave a Reply

Your email address will not be published.