کاهش فروش NFT

NFT_sales_fell_44_percent_as_crypto_dipped

فروش NFT با کاهش قیمت رمزارزها 44 درصد سقوط کرد، در حالی که میم‌کوین‌ها در سه ماهه دوم سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دادند.

مطالعه اخبار حوزه بلاکچین در بلاکچین نیوزپیپر

کاهش فروش NFT

طبق گفته رئیس بخش سرمایه‌گذاری آپولو کریپتو، سیل اخیر انتشار میم‌کوین‌های با مضمون افراد مشهور، سیاست و حیوانات، همراه با رکود بازار رمزارزها، ممکن است به کاهش 44 درصدی فروش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در سه ماهه دوم کمک کرده باشد. این در حالی است که بازارهای دیگر نیز با رکود مواجه بودند.

اطلاعات وبسایت CryptoSlam نشان می‌دهد که فروش NFT از 4.14 میلیارد دلار در سه ماهه اول به 2.32 میلیارد دلار در سه ماهه دوم کاهش یافته است که بخشی از رکود گسترده‌تر بازار به شمار می‌رود.

هنریک اندرسون، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت آپولو کریپتو به Cointelegraph گفت: «سه ماهه دوم بازار سختی بود، بیت‌کوین 15 درصد کاهش یافت و عملکرد بسیاری از آلت‌کوین‌ها بسیار بدتر از آن بود.»

[همچنین] اندرسون اضافه کرد، به احتمال زیاد، میم‌کوین‌ها نیز بخشی از سهم قابل توجهی از بازار را که پیش از این متعلق به NFTها بود را از آن خود کرده‌اند.

Mind share یک اصطلاح بازاریابی است که به میزان آگاهی یا محبوبیت مصرف کننده نسبت به یک محصول یا ایده خاص اشاره دارد.

کندی فروش NFT و افزایش معاملات میم کوین ها

در حالی که فروش NFT با کندی مواجه شده است، بر اساس داده‌های وبسایت CoinGecko، حجم معاملات میم‌کوین‌ها همچنان قابل توجه است، به طوری که تنها در 24 ساعت گذشته 3.4 میلیارد دلار معامله شده است.

ظهور گسترده میم‌کوین‌های مرتبط با سیاست آمریکا (PolitiFi) و همچنین راه‌اندازی چندین توکن جدید با مضمون افراد مشهور، بر این روند تاثیرگذار بوده است.

میم‌کوین‌های MAGA (با نماد TRUMP) و Pepe (با نماد PEPE) از جمله ارزهای دیجیتال این حوزه هستند که در سه ماهه دوم با افزایش قیمت مواجه شدند.

ممکن است پیشرفت‌های اخیر در زمینه (Ordinal inscriptions) که بر بستر بلاکچین بیت‌کوین راه‌اندازی شده‌اند، در ماه‌های آینده توجه بیشتری را از NFTهای سنتی به خود جلب کند، همانطور که اندرسون اشاره کرد.

وی گفت: «ما در بلندمدت معتقدیم که نوشته‌های روی بیت‌کوین همچنان به کسب سهم بیشتری از بازار NFT ادامه خواهند داد، به ویژه با توجه به راه‌حل‌های لایه دوم (L2) متعددی که برای بیت‌کوین در حال توسعه هستند.»

با این حال، فعالیت شبکه‌ای روی Ordinals و Runes نیز در هفته‌های اخیر کاهش یافته است.

تعداد تراکنش‌های Rune از بالاترین سطح خود در ماه ژوئن، 88 درصد کاهش یافته است، در حالی که کل کارمزد پرداختی به ماینرها برای ثبت نوشته‌های روی بیت‌کوین و تراکنش‌های Rune در طول هفته گذشته، کمتر از 2 بیت‌کوین (BTC) در روز بوده است.

پیشنهاد مطالعه : خالقان همستر کامبت: نوابغ بازاریابی یا طنزپردازان مدرن؟

Leave a Reply

Your email address will not be published.