هاوینگ بعدی بیتکوین نیازمند بیتکوین 98 هزار دلار

Bitcoin miners need BTC price over 98K

برای اجتناب از ورود به بازار ضررده، شرکت‌های ساخت ماینر بیت‌کوین ، به افزایش قیمت به قیمت حداقل ۹۸ هزار دلار برای بیت‌کوین تا هاوینگ در سال ۲۰۲۴ نیاز دارند. به خصوص برای شرکت های ساخت ماینر بیت‌کوین که در بورس اوراق بهادار هستند، قیمت بالای ۱۰۰ هزار دلار ممکن است بیشتر از یک پیش‌بینی باشد و بیشتر به یک ضرورت تبدیل شود تا یک پیش‌بینی اگر مدل کسب‌وکار آن‌ها بخواهد سودده باقی بماند.

mining companies
mining companies

از دست دادن حمایت 30 هزار دلاری

گرچه قیمت بیت‌کوین اخیراً سطح ۳۰ هزار دلار را از دست داده است، اما پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که قیمت بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۲۴ ممکن است به عدد شش رقمی برسد.

افزایش سهام شرکت های ساخت ماینر

سهم‌های شرکت های ساخت ماینر بیت‌کوین در سال گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند و در ماه‌های اخیر عملکرد بهتری داشته‌اند. در حالی که بیت‌کوین دچار کاهش قیمت شده است، سهم‌های شرکت‌های ساخت ماینر بیتکیون به میزان نزدیک به ۱۰۰ درصد در چند ماه افزایش یافته‌اند.

هلد بیتکوین

واقعیت این است که بسیاری از شرکت های سازنده ماینر در حال حاضر ممکن است در ارزش‌های کنونی بیتکوین به اندازه کافی بیتکوین خریده باشند و این نشان می‌دهد که قیمت بیتکوین برای سهام‌های عمومی این شرکت ها زیاد تاثیر گذار نیست. گرچه سهام‌های این شرکت ها در سال ۲۰۲۳ عملکرد بهتری داشته‌اند. با این حال، برای بقاء این شرکت ها در سطوح کنونی هش‌ریت، نیاز به افزایش قیمت بیت‌کوین بزرگی وجود دارد.

نیاز به بیتکوین شش رقمی

قدرت بیت‌کوین برای حفظ ارزش کنونی شرکت های ساخت ماینر ممکن است نیاز به افزایش قیمت بیت‌کوین به حدود ۱۰۰ هزار دلار داشته باشد.

پیش‌بینی بیت‌کوین ۱۲۵ هزار دلاری در سال ۲۰۲۴؟

در همین حال، گزارش اخیری از Matrixport به نام “Matrix on Target: Prepare for the Soaring 2024 Year-End Bitcoin Target of $125,000” شرح می‌دهد که بیت‌کوین می‌تواند تا پایان سال به ۴۵ هزار دلار و تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۲۵ هزار دلار برسد.

نتیجه گیری

در اصل هاوینگ خود به تنهایی باعث افزایش قیمت بیتکوین ممکن است بشود ولی اگر قیمت بیتکوین با هش ریت فعلی افزایش نیابد ممکن باعث ضرر بزرگی برای شرکت های ساخت ماینر شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published.