میکروماینر بیتکوین سود آور است؟

Micro $3 Bitcoin miners

میکروماینر بیتکوین تحولی در صنعت ارزدیجیتال

به گفته مخترعان میکروماینر بیتکوین، ماینرهای بیت‌کوین کوچک در اندازه جیبی یک اعتراض به “مخفی‌گری و اختصاصی بودن” صنعت ماینینگ بیت‌کوین هستند.

با وجود کمبود سود میکروماینر بیتکوین در عملکرد، دستگاه‌های ماینینگ بیت‌کوین میکرو باید به عنوان یک اعتراض به بزرگترین نقص در اکوسیستم بیت‌کوین دیده شوند زیرا این ماینر ها به هیچ عنوان باعث آلودگی بالا نمیشوند. دستگاه‌های ماینینگ بیت‌کوین میکرو – که اغلب در اندازه جیبی هستند – یک بخش ویژه از بازار ماینینگ را در دست گرفته و به خریداران دستگاه کاملاً آماده یا یک کیت DIY برای استخراج بیت‌کوین جیبی با ارزش ۲۵,۷۱۶ دلار پیشنهاد می‌دهند.

Micro Bitcoin miners
Micro Bitcoin miners

عدم سوددهی بالای میکروماینر بیتکوین

توسعه‌دهندگان پشت این کیت‌ها در گفت‌و‌گو با کوین‌تلگراف اعتراف می‌کنند که احتمالاً خریداران این ماینر سود زیادی نخواهند داشت، اما ادعا می‌کنند که مهم است که در برابر “مخفی‌گری و اختصاصی بودن” صنعت ماینینگ بیت‌کوین مقاومت کنیم.

ماینینگ فقط با 3 دلار؟؟؟

یک شرکت به نام BitMaker اخیراً ادعا کرد که می‌توان با هزینه تنها ۳ دلار یک دستگاه تولید کرد که با سرعت ۵۰ کیلوهش در ثانیه خروجی ایجاد می‌کند.

یک سخنگو از BitMaker  (شرکتی که از ژوئن ۲۰۲۲ به عنوان یکی از تولیدکنندگان ماینرهای میکرو فعالیت می‌کند ) ادعا می‌کند که تمام ماینرهای ASIC بیت‌کوین معروف مخفی‌ شده‌اند و بسیار متفاوت از کد منبع اصلی بیت‌کوین هستند.

ماینینگ اصلی بیتکوین در ایالات متحده

داده‌های آماری نشان می‌دهد که ۳۵.۴ درصد از نرخ هش بیت‌کوین از ایالات متحده،  کازاخستان (۱۸.۱ درصد)، روسیه (۱۱.۲ درصد) و کانادا (۹.۶ درصد) نشات میگیرد. شرکت‌های Marathon Digital مستقر در ایالات متحده، Riot Blockchain و گروه فناوری Bitdeer سنگاپور از بزرگترین شرکت‌های ماینینگ بیت‌کوین در جهان هستند.

اسناد محرمانه ماینینگ بیتکوین

یک سخنگوی Bitaxe ادعا کرد که مهندسان پشت این پروژه‌ها اسنادی را با متن باز منتشر می‌کنند که جزئیات تولید هش‌بورد و سایر تجهیزات ماینینگ را بدون نیاز به شرکت های بزرگ تولید کننده توضیح می‌دهد، اما اسکات تأکید کرد که خریداران نباید انتظار داشته باشند که به سرعت مقدار زیادی بیت‌کوین کسب کنند. او گفت که در حالی که مهندسان Bitaxe در تلاش برای افزایش کارایی ماینرها هستند، همچنین ادعا می‌کند که هدف از ماینرهای قابل حمل نهایتاً در مورد سود نیست.

دلیل میکروماینر بیتکوین چیست؟

اسکات همچنین تأکید کرد که ماینرهای قابل حمل به منظور رقابت با بازیکنان تجاری در این فضا ساخته نشده‌اند، بلکه فرصتی برای افراد برای اجرای یک سیستم ماینینگ در خانه بدون نیاز به پرداخت هزینه زیاد برای یک تجهیز ماینینگ بزرگ و گران ارائه می‌دهند.

ماینرهای بیت‌کوین با فرم فاکتور کوچک دیگر در بازار شامل Bitmain AntRouter و Mars Lander نیز وجود دارند. در همین حال، نوآوران همچنین با استخراج بیت‌کوین از طریق تلفن‌های همراه نیز آزمایش می‌کنند.

نتیجه گیری

با شروع به کار میکروماینر بیتکوین با وجود سود آوری کم ولی تاثیر بزرگی در آینده ارزهای دیجیتال بخصوص بیتکوین خواهد گذاشت.

Leave a Reply

Your email address will not be published.