موزلی سواپ قصد جبران خسارات کاربران را دارد

MuesliSwap DEX

تیم موزلی‌سواپ قصد دارد به کاربرانی که به دلیل تنظیمات مچ‌میکر توسط DEX، ضرر مالی زیادی کرده اند، بازپرداخت انجام دهد.

MuesliSwap
MuesliSwap

صرافی غیر متمرکز

صرافی‌های غیرمتمرکز به عنوان یکی از نوآوری‌های اصلی در دنیای ارزهای رمزی، امکان مبادله و انتقال دارایی‌های دیجیتال را بدون واسطه مرکزی فراهم می‌کنند. این صرافی‌ها تا حد زیادی از مشکلات امنیتی و اقتصادی صرافی‌های متمرکز جلوگیری می‌کنند. با این حال، صرافی‌های غیرمتمرکز نیز با خطرات و چالش‌های خاص خود همراه هستند که در این مقاله به بررسی آن‌ها پرداخته می‌شود.

خطرات کار با صرافی های غیر متمرکز

1. کارمزد‌ها و سرعت: صرافی‌های غیرمتمرکز ممکن است به دلیل محدودیت‌های زیرساختی، کارمزدها و زمان انجام معاملات بیشتری نسبت به صرافی‌های متمرکز داشته باشند.

3. نبود امنیت سیستمی: در صرافی‌های غیرمتمرکز، کاربران باید خودشان از امنیت و مراقبت‌های لازم در زمان استفاده از صرافی حاصل کنند، که ممکن است برای کاربران غیرحرفه‌ای مشکلات ایجاد کند.

3. تقلب و کلاهبرداری: به دلیل عدم وجود نهادها و موسسات نظارتی مرکزی، صرافی‌های غیرمتمرکز ممکن است به سادگی محل انجام عملیات تقلب و کلاهبرداری شوند.

4. استرداد دارایی‌ها: در صورت رخ دادن خطا یا مشکل فنی، بازیابی دارایی‌ها در صرافی‌های غیرمتمرکز ممکن نیست و کاربران ممکن است دارایی‌های خود را برای همیشه از دست بدهند.

اسلیپی چست؟

اسلیپی تفاوت قیمتی بین زمانی است که یک معامله ارسال می‌شود و زمانی که معامله در زنجیره بلوک تایید می‌شود.

در تاریخ 8 اوت، تیم موزلی‌اسواپ اعلام کرد که “در ارائه خدمات در اسلیپی ضعف بسیار شدیدی داشته ایم و به زودی تمامی ضررهای کاربران را پرداخت خواهیم کرد”.

توجیح موزلی سواپ

این صرافی غیر متمرکز ادعا کرد به دلیل عدم وجود توضیحات کامل در مورد اسلیپی مردم مورد ضرر واقع شده اند و هیچ قصد  نیست کلاهبرداری وجود نداشته است.

مچ میکرها

مچ‌میکرها که ابزاری در صرافی غیرمتمکز جهت مچ کردن دستورات خرید و فروش هستند در موزلی سواپ به درستی اجرا نشده و باعث تفاوت قیمت معاملات در هنگام ثبت معامله و باز شدن معامله شده اند در این رابطه در توییتی موزلی سواپ نوشت :” برای جبران اشتباهات، ما قصد داریم به کاربران تحت تأثیری که در 12 ماه گذشته با اسلیپی بالا در استخرهای موزلی‌اسواپ روبرو شده‌اند، از اعتبارات پروژه بازپرداخت انجام دهیم.”

رفع مشکلات فنی

موزلی سواپ ادعا کرد علاوه بر بازپرداخت زیان های مشتریان، اقدامات فوری برای رفع مشکل اسلیپی در سفارشات موزلی‌اسواپ انجام شده و این اتفاق مجدد رخ نخواهد داد.

مشکل اسلیپی در تمامی صرافی های غیر متمرکز کاردانو

کاربران مشکلات اسلیپی را در تمامی DEXهای کاردانو مورد تایید قرار داده‌اند و همچنین در تاریخ 4 اوت، یک معامله‌گر گفت:

“در حال حاضر، انجام یک معامله بزرگ در هر DEX کاردانو ممکن است با اسلیپی عظیمی همراه باشد که این امر کل معاملات را بی ارزش خواهد کرد و باعث ضرر هنگفتی به کاربران میشود.

نتیجه گیری

صرافی‌های غیرمتمرکز با امکاناتی که ارائه می‌دهند، به عنوان یک جواب به چالش‌های امنیتی و اقتصادی صرافی‌های متمرکز مطرح می‌شوند. با این حال، خطرات و چالش‌های خاص خود را نیز دارند و باید با آگاهی کامل به فعالیت در این صرافی ها پرداخت.

Leave a Reply

Your email address will not be published.