توقف دادگاه  ریپل

SEC urges court to grant Ripple Labs

توقف دادگاه  ریپل توسط SEC

کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده درخواستی در جهت توقف دادگاه  ریپل  به دادگاه ارائه داد و درخواست کرده است که اجازه دهد تا درخواست تجدید نظر در تصمیمی که در دعوای شرکت Ripple Labs صادر شده و موجب شد تا توکن XRP به ارزش ۵۰ سنت به عنوان اوراق بهادار شناخته نشود واگذار شود، تصویب شود.

توقف دادگاه تا حل تجدید نظر

بر اساس یک فایل ارسال شده در تاریخ ۸ سپتامبر، SEC خواستار این شده که دادگاه فردرال ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک درخواست تجدید نظر در دعوای خود را تأیید کرده و “پیشرفت دادگاه تا حل این تجدید نظر را متوقف کند.”

در ماه ژوئیه، داور آنالیزا تورس تصمیم گرفت که XRP طبق مشخصات SEC اوراق بهادار نیست، به ویژه زمانی که از طریق فروش‌های برنامه‌ریزی شده توزیع می‌شود (به عنوان مثال، از طریق صرافی‌ها به سرمایه‌گذاران خرده‌فروش).

SEC urges Ripple Labs
SEC urges Ripple Labs

مشکل SEC با فروش جزئی ریپل

در خبری جدیدتر، SEC  ادعا کرده که تصمیم‌گیری‌ها در مورد فروش‌های برنامه‌ریزی شده و نحوه های دیگر فروش مانند فروش از صرافی “مشکلات حقوقی” مختلفی را مطرح می‌کنند که به اندازه کافی مهم هستند تا اجازه تجدید نظر در دعوای کمیسیون را به تأیید دادگاه برسانند.

مورد ریپل پرونده خاص SEC

در گفته‌های خود، SEC  افزوده است: “اگرچه تجدید نظر در دیگر موارد استثناء باید باشد و نه قاعده، اما این موارد نادری است که خود دفاع‌کنندگان می‌گویند که مسائلی با اهمیت عمده و اهمیت خاص دارند و در نتیجه دقیقاً از نوع مواردی هستند که در مورد آنها دادگاه داوران تجدید نظر را دعوت کرده است.”

تضاد اظهارات گری گنسلر

لازم به ذکر است تأکیدهای ارائه شده در این اظهارات با اظهارات قبلی از سوی این نهاد و رئیس آن، گری گنسلر، تضاد دارد.

بارها گری گنسلر تأکید کرده که نیاز به مقررات جدید در حوزه رمزارزها وجود ندارد و معتقد است که SEC در حال حاضر دستورالعمل‌های روشنی دارد که برای کل بازار رمزارزها کافی است.

این دیدگاه شامل این اعتقاد است که بیشتر رمزارزهای موجود در بازار تحت تعریف اوراق بهادار قرار می‌گیرند.

دورو بودن دادگاه SEC

در توییتی در تاریخ ۸ سپتامبر، استوارت الدروتی، مدیر حقوقی ارشد شرکت Ripple، اظهار کرد که این نحوه برخورد SEC  “دو رویه” است و اظهار کرد: “پس از سال‌ها اظهارات رئیس کمیسیون که می‌گوید ‘قوانین روشن هستند و باید رعایت شوند’، SEC اکنون نیاز فوری به تجدید نظر در این ‘مسائل حقوقی پیچیده’ دارد.”

پل گریوال، مدیر حقوقی ارشد کوین‌بیس نیزسوالاتی را مطرح کرد که چگونه شرکت‌های رمزارزی می‌توانند به “اعلام عمومی منصفانه” دست پیدا کنند اگر سوالات حقوقی پیچیده‌ در دادگاه بررسی شود.

نتیجه گیری

با درخواست توقف دادگاه ریپل برای تعیین تجدید نظر توسط SEC این ارز دیجیتال ممکن است مجددا دچار مشکل شود. برای همه سوال است که نظر قطعی و واقعی SEC در رابطه با ارزهای دیجیتال چیست؟

Leave a Reply

Your email address will not be published.