بیت کوین  150,000 دلاری در صورت تأیید ETF ها

Home solidity programming بیت کوین  150,000 دلاری در صورت تأیید ETF ها
150000 doller bitcoin

بیت کوین  150,000 دلاری ؟؟؟ پیش بینی ها نشان می دهد که اگر اجازه تأسیس صندوق‌های مبادله بیتکوین نقدی (ETF) در ایالات متحده داده شود، قیمت بیت کوین به طور قابل توجهی به بیش از 150,000 دلار افزایش خواهد یافت.

افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین

تام لی، شریک مدیرعامل و رئیس تحقیقات در Fundstrat، در یک مصاحبه در برنامه Squawk Box شبکه CNBC در تاریخ 16 اوت تصریح کرد که در صورت تأیید قانونی  ETF های نقدی بیتکوین، تعامل عرضه و تقاضای بیتکوین به سمت افزایش قیمت خواهد گرفت.

bitcoin etf pump
bitcoin etf pump

بیت کوین 180,000 دلاری؟

لی وقتی از او درخواست شد تا درباره قیمت بیتکوین تا پایان سال آینده نظر دهد، بهره مندی را در این مورد نشان داد:

“اگر ETF بیتکوین تأیید شود، فکر می کنم تقاضا از عرضه روزانه بیشتر خواهد بود و قیمت به بیش از 150,000 دلار خواهد رسید، ممکن است حتی به 180,000 دلار هم برسد.”

لی بیان کرد که این اتفاق ممکن است در صورتی بیفتد که ETF بیتکوین نقدی ایالات متحده تأیید شود، زیرا در حال حاضر ETF های مشابه در اروپا وجود دارند.

افزایش حجم معاملات ETF ها

 طبق آنالیز اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF در بلومبرگ، ایالات متحده در حال حاضر 97.7٪ از حجم معاملات جهانی مرتبط با ETF های رمزارز دارد. او اعلام کرد که پس از تأیید ETF های بیتکوین نقدی، این میزان به 99.5٪ افزایش خواهد یافت.

در صورت رد ETF باز هم بیتکوین صعودی خواهد بود

اگرچه، حتی اگر درخواست‌های ETF نقدی رد شوند، لی همچنان پیش بینی کرده است که قیمت بیتکوین پس از  رویداد هاوینگ بیتکوین بعدی، که در آوریل 2024 است، افزایش خواهد یافت.

جذابیت ETF برای شرکت های وال استریت

شرکت‌های بزرگ وال استریت، فیدلیتی، اینوسکو و والکیری در ژوئن به بلک‌راک، بزرگترین مدیر دارایی جهان،  درخواست برای ETF بیتکوین را به SEC ارائه دادند.

احتمال بالای تایید ETF بیت کوین

تخمین‌  تحلیلگران بلومبرگ اریک بالچوناس و جیمز سیفارت نشان می‌دهد که احتمال موافقت نظارت بر اوراق بهاداران با این ETF بیتکوین 65٪ است – که نسبت به قبل از درخواست بلک‌راک افزایش قابل توجهی است.

بعضی دیگر نیز پیش بینی کرده‌اند که قیمت بیتکوین به مبلغ 100,000 دلار ممکن است قبل از رویداد هاوینگ برسد. با این حال، همه با این نظر موافق نیستند.

نتیجه گیری

درصورت تایید ETF بیت کوین احتمال افزایش قیمت بیت کوین زیاد است اما آیا این افزایش قیمت پایدار خواهد بود ؟

Leave a Reply

Your email address will not be published.