اخبار دیفای روز-ادامه هک در حوزه دیفای

DeFi Curve hack

با وجود اینکه ظاهرا در اکوسیستم DeFi هک جدیدی صورت نگرفته اما هنوز اکوسیستم DeFi از بحران ناشی از هک Curve Finance بهبود نیافته است ، با این وجود در هفته گذشته مجموعه‌ای دیگر از هکر ها  به اکوسیستم DeFi حمله کردند. پروتکل DeFi Steadefi جدیدترین قربانی هک این حوزه شده است.

DeFi hack
DeFi hack

سرمایه گذاری جدید بایننس

بایننس با سرمایه‌گذاری ۵ میلیون دلاری در توکن Curve به منظور کاهش کردن خطر بی ارزش شدن این توکن سرمایه گذاری جدیدی را آغاز کرد. به طور مشابه، مایکروسافت برروی توکن Aptos سرمایه گذاری کرد تا بتواند همکاری قدرتمندی در حوزه Web3 داشته باشد. این اقدام باعث افزایش چند برابری قیمت توکن Aptos شد. دراین راستا کوین‌بیس به عنوان اولین شرکت بزرگ دنیا، پلتفرم لایه 2 تماماً غیرمتمرکز Base را راه‌اندازی کرد، که در حال حاضر توجه زیادی از جامعه DeFi به خود جلب کرده است.

پروژه CURVE  چقدر ارزش گذاری شده؟

“Curve از بزرگترین صرافی متمرکز [DEX] با تقریباً ۲.۴ میلیارد دلار ارزش گذاری اولیه استارت خورد و ۲۱۵ میلیون دلار حجم معاملات روزانه در زمان نوشتن این متن دارد”، به گفته Binance Labs در اعلامیه ۱۰ اوت. یی هه، ‌موسس و رئیس Binance Labs، گفت که این شرکت حمایت کامل خود را برروی این پروژه قرار داده است.

شبکه Base به صورت رسمی در Defi راه‌اندازی شده

شبکه Base کوین‌بیس پس از چند هفته فعالیت در مرحله “تنها برای سازندگان” به صورت رسمی راه‌اندازی شده است. بر اساس اعلامیه تیم در تاریخ ۹ اوت، شبکه آماده ورود تمامی کاربران است. چند تیم توسعه Web3 به طور همزمان اعلام کرده‌اند که برنامه‌های کاربردی بسیار قدرتمندی را برای Base منتشر می‌کنند و تیم اصلی پروژ] برنامه زمانبندی رویدادهای آینده را برای جشن انتشار این پروژه منتشر کرده است.

هک جدید حوزه دیفای

اپلیکیشن DeFi Steadefi در تاریخ ۷ اوت  حداقل ۳۳۴,۰۰۰ دلار در یک حمله عجیب متضرر شد. تیم توسعه اپلیکیشن در یک پست در رسانه‌های اجتماعی اعلام کرد که حمله فعلی “تمام موجودی‌ها را در معرض خطر قرار داده است.” ارزش گذاری اپلیکیشن به دلیل این حمله بشدت کاهش یافته است.

تیم همچنین تأیید کرده است که پیامی در بلاکچین به آدرس 0x9cf71F2ff126B9743319B60d2D873F0E508810dc در اتریوم ارسال کرده است تا با هکر ها مذاکره کند. داده‌های بلاکچین نشان می‌دهند که چندین جریان ورودی بزرگ در زنجیره Avalanche به این آدرس در تاریخ ۷ اوت از ساعت ۴:۴۱ عصر به وقت جهانی وارد شدند.

نتیجه گیری

ارزش کل بازار DeFi در هفته گذشته به شکل خفیفی کاهش یافت. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که ۱۰۰ توکن اول DeFi بر اساس سرمایه‌گذاری بازار هفته گذشته عملکرد متفاوتی داشتند، ارزش گذاری تعیین شده شده در پروتکل‌های DeFi هنوز زیر ۵۰ میلیارد دلار باقی مانده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published.